Dr. Boldizsár Gábor ezredes Az egyetem megalakulását megelőző időszakban részt vett az előkészítő munkákban. A jogelőd intézmény, majd a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar dékánjaként tervezte, szervezte a képzés és a nevelés feladatait. Elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy a kar zökkenőmentesen alkalmazkodott a megváltozott körülményekhez és elvárásokhoz. Jelentős feladatokat vállalt az egyetem és a Magyar Honvédség közötti együttműködés kialakításában. Hosszú időn át végzett vezetői munkájával kiérdemelte a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Aranyérme kitüntetést. 113/2016. (X. 26.) számú szenátusi határozat

Prof. Em. Dr. Nemes Ferenc

Az adományozott kitüntetéssel kiemelkedő tudományos és oktatói tevékenysége iránti elismerésünket fejezzük ki. Munkássága jelentős mértékben hozzájárult a szervezés- és vezetéstudomány hazai közigazgatási képzésbe történő beillesztéséhez. A tudomány és a munka iránti elhivatottsága, alázata, következetessége méltán teszi fiatal oktatók és kutatók példaképévé.

12/2016. (III. 9.) számú szenátusi határozat

Prof. Dr. Báthy Sándor

A kitüntetéssel szakmai és oktatói munkássága iránti elismerésünket fejezzük ki. 1991 óta vesz részt a katonai felsőoktatásban, két mesterképzési szak alapítását és indítását kezdeményezte. 2007-ben megalapította a jogelőd egyetem Katonai Logisztikai Intézetét. Hazai és nemzetközi elismertsége kiemelkedő, a kutatási terület meghatározó egyénisége. Munkássága jelentős mértékben hozzájárult az egyetem hírnevének, tekintélyének megalapozásához és növeléséhez.

12/2016. (III. 9.) számú szenátusi határozat

Dr. Tari Ferenc ny. bv. altábornagy

Az adományozott kitüntetéssel kiemelkedő szakmai és vezetői munkássága iránti elismerésünket fejezzük ki. Oktatói tevékenysége meghatározó jelentőségű a Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszékének működése szempontjából. A büntetés-végrehajtás területén végzett vezetői tevékenysége, valamint kimagasló szakmai ismeretei jelentősen hozzájárultak az egyetem hírnevének, tekintélyének növeléséhez.

42/2015. (IX.30.) számú szenátusi határozat
Dr. Balláné Prof. Dr. Füszter Erzsébet r. ezredes
Az adományozott kitüntetéssel kiemelkedő szakmai és vezetői tevékenysége iránti elismerésünket fejezzük ki. Munkássága jelentős mértékben hozzájárult a Rendészettudományi Karon folyó oktatási és kutatási tevékenység színvonalának emeléséhez és ezzel az egyetem szakmai hírnevének, tekintélyének megalapozásához és növeléséhez.

46/2015. (III. 11.) számú szenátusi határozat
Prof. Dr. Finszter Géza
Az adományozott kitüntetéssel kiemelkedő szakmai és vezetői tevékenysége iránti elismerésünket fejezzük ki. Munkássága jelentős mértékben hozzájárult a Rendészettudományi Karon folyó oktatási és kutatási tevékenység színvonalának emeléséhez, a rendészettudomány elméleti alapjainak megteremtéséhez és ezzel az egyetem szakmai hírnevének, tekintélyének növeléséhez.
46/2015. (III. 11.) számú szenátusi határozat
Prof. Dr. Bukovics István

Az adományozott kitüntetéssel a kiemelkedő szakmai és vezetői tevékenysége iránti elismerésünket fejezzük ki. Oktatói munkájával és kiemelkedő szervezőkészségével meghatározó szerepet játszott a Közigazgatás-tudományi Kar Szakigazgatási és Önkormányzati Igazgatási Tanszékének valamint a Közszervezési és Szakigazgatási Intézetének kiépítésében. Irányította a Közigazgatás-tudományi Doktori Iskola előkészítő és akkreditációs munkálatait, az alapítás óta a Doktori Iskola vezetője. Munkássága nagymértékben hozzájárult az egyetem fejlesztéséhez, az oktatási és kutatási feladatok előmozdításához és ezzel az egyetem hírnevének, tekintélyének kialakításához és növeléséhez.

55/2014. (V.14.) számú szenátusi határozat
Bakos Klára Bakos Klára az Egyetemi Központi Könyvtár főigazgatójaként sikeresen valósította meg az egyetem jogelőd intézményeiből megalakult karok könyvtárainak integrációját valamint az Egyetemi Központi Könyvtár átszervezését. Munkássága nagymértékben hozzájárult az oktatási és kutatási feladatok előmozdításához és ezáltal az egyetem hírnevének, tekintélyének megalapozásához és növeléséhez. 18/2014. (II. 19.) számú szenátusi határozat
Gulyásné Turóczi Margit Gulyásné Túróczi Margit gazdasági főigazgatóként sikeresen fejezte be az egyetem jogelőd intézményeinek gazdasági integrációját és a működés gazdasági feltételeit hatékonyan biztosítani képes Gazdasági Hivatal kiépítését. Munkássága nagymértékben hozzájárult a gazdasági-pénzügyi stabilitás megteremtéséhez és ezzel az egyetem tekintélyének növeléséhez. 18/2014. (II. 19.) számú szenátusi határozat

Dr. Rothermel Erika

Dr. Rothermel Erika, főiskolai docens az egyetem Közigazgatás-tudományi Kar jogelődjének, az Államigazgatási Főiskolának egyik alapítója. Több évtizede vesz részt a kar oktatási tevékenységében, így munkásságának köszönhetően számos igazgatásszervező nemzedék köszönheti neki tudásának jelentős részét. Oktatói munkája mellett több évtizedes közigazgatási bíráskodási tapasztalattal rendelkezik, így oktatói munkája során gyakorlati kitekintést is tudott biztosítani hallgatói számára.

102/2013. (VI.26.) számú szenátusi határozat
Prof. Dr. Sárkány István

Az adományozott címmel a büntetőjog, a büntető-eljárásjog és kriminológia tudományterületén végzett kiemelkedő oktatási és tudományos tevékenysége, valamint vezetői munkája iránti elismerésünket fejezzük ki, amellyel nagy mértékben hozzájárult az egyetem oktatási és kutatási feladatainak előmozdításához, az intézmény hazai és nemzetközi elismertségének öregbítéséhez.

102/2013. (VI.26.) számú szenátusi határozat