Pályázati felhívás

Kedves Hallgatók!

Az Országgyűlés elnöke valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium pályázatot hirdet "Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" címmel egyetemek és főiskolák hallgatói számára az alábbi témakörökben:

1. Egy szabadon választott uniós politika jelenlegi helyzete és várható fejlődési irányai.
2. Magyarország vagy egy másik új EU-tagállam európai uniós tagságának tapasztalatai.
3. Az európai egységes piac jelentősége.
4. A gazdasági és monetáris unió helyzete. A pénzügyi és gazdasági válság uniós kezelése.
5. Az Európai Unió válasza az új globális kihívásokra (pl. migráció, klímaváltozás, energiabiztonság).
6. Az uniós csatlakozás társadalmi vonatkozásai, különös tekintettel a Kárpát-medencei kisebbségi közösségek helyzetére.
7. Az őshonos nemzeti közösségek helyzetének védelme és előmozdításának lehetőségei az Európai Unióban (pl. polgári kezdeményezés).

A felhívás részletes tartalma az alábbi weboldalon elérhető:

Kérjük, hogy pályázási szándékodat az alábbi e-mail címen 2015. december 15-ig jelezni szíveskedj:

pesti.tunde@uni-nke.hu

Segítségetek köszönjük!