20 évünk az OECD-ben: hallgatói pályázati felhívás

• oecd
2016. május 7-én lesz 20 éve, hogy hazánk a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagja lett. Ebből az alkalomból a Nemzetgazdasági Minisztérium a Magyarországon akkreditált felsőoktatási intézmények hallgatói részére tanulmányíró pályázatot ír ki.

Tényeken és szakirodalmi elemzéseken alapuló pályaművektől azt várják, hogy átfogóan vagy egy-egy szűkebb szakpolitikai területre fókuszálva mutassák be, Magyarország hogyan élt az OECD tagság nyújtotta lehetőségekkel az elmúlt 20 évben, továbbá hogyan hasznosította az OECD nyújtotta szakpolitikai tudást és ismereteket. Az érdeklődők összesen öt megadott téma közül választhatnak, s pályázni minimum 20, maximum 30 oldalas (egy oldal kb. 3000 karakter), magyar nyelven elkészített tanulmányokkal lehet.

A tanulmányokat a Nemzetgazdasági Minisztérium 2016. április 15-ig várja az e-mail címen.
Megosztás a Facebook-on