Kitüntették az NKE oktatási rektorhelyettesét

•  dsc0868 2
  • Előző
  • Következő

Szent György Érdemjelet vehetett át a Rendőrség Napja alkalmából Dr. Kovács Gábor dandártábornok. Az NKE oktatási rektorhelyettesének rendőri szolgálati munkáját több kollégájával együtt az Országos Rendőr-főkapitányság épületében rendezett ünnepségen ismerték el.

Pintér Sándor belügyminiszter a rendőrség állományában huzamosabb időn keresztül nyújtott kiváló és példaértékű szolgálatellátása elismeréseként 8 rendőrnek –köztük Kovács Gábornak - adományozott Szent György Érdemjelet. Emellett kilencen rendőrségi főtanácsosi, 28-an pedig rendőrségi tanácsosi címet kaptak az ünnep alkalmából.  A rendezvényen kiosztották az „Év Körzeti Megbízottja”, az „Év Ellen-Szer Rendőre”, valamint az „Év iskolai bűnmegelőzési tanácsadó tisztje” díjakat is.

Kovács Gábor rendőr dandártábornok 2012 februárja óta látja el az oktatási rektorhelyettesi feladatokat a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. Emellett jelenleg is vezetője a Rendészettudományi Kar vezetéselméleti tanszékének. Habilitációját 2008-ban szerezte a jogelőd Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen. A Magyar Tudományos Akadémia köztestületi tagja, egyik alapítója a Magyar Rendészettudományi Társaságnak, amelynek az elnökségében jelenleg is dolgozik. Jelentős nemzetközi tapasztalatokkal rendelkezik, a többi között Törökországban és Németországban is vett rész tanulmányutakon.

A Szent György Érdemjel a rendőrség állományában munkájukat huzamos időn keresztül kiválóan végző, a közösség elé példaképül állítható hivatásos szolgálati, kormánytisztviselői, közalkalmazotti jogviszonyban állók elismerésére, illetve a rendőrség munkáját segítő személyek elismerésére évente összesen 30 fő részére adományozható.

Szöveg: Szöőr Ádám

Megosztás a Facebook-on