• Dr. Muhoray Árpád egyetemi docens ezüstérmes a Masters Súlyemelő Európa Bajnokságon
  • Előző
  • Következő

A svédországi Halmstadban augusztus 12-19-ig rendezték meg a 2017. évi Masters Súlyemelő Európa Bajnokságot, amely a világhírű svéd „ELEIKOCompany” súlyzógyártó vállalat által szervezett ELEIKO Nyílt Nemzetközi Súlyemelő Bajnokság is volt egyben, a világ masters (35 év feletti) súlyemelő sportolói számára.
Az M60-as korosztály 105 kg-os súlycsoportjában Dr. Muhoray Árpád az NKE Katasztrófavédelmi Intézetének egyetemi docense remek versenyzéssel ezüstérmet szerzett az EB-n, és elhozta az ELEIKO Nyílt Bajnokság második helyezését is. Eredménye: szakítás 70 kg, lökés 93 kg, összetettben 163 kg, ezzel 1 kg-mal megjavította az ez évben áprilisban Új Zélandon tartott Masters Világjátékokon és Világbajnokságon elért ezüstérmes eredményét.
A 2018. évi Masters Súlyemelő EB Budapesten, a MAFC szervezésében kerül megrendezésre.