Jelenleg 2 bejegyzés található 04 September 2017 dátummal

•  dsc4881 2
  • Előző
  • Következő

Már a Ludovika Campus új épületeiben kezdte meg a tanévet a héten az NKE egyetemi polgárainak többsége. A Rendészettudományi Kar (RTK) és az Államtudományi és Közigazgatási Kar (ÁKK) hallgatói és oktatói birtokba is vették az új Oktatási Épületet, valamint az RTK speciális okozatási és kollégiumi épületét.

A hétvégén mintegy ezer hallgató már be is költözött az NKE kollégiumaiba. Ebből 590-en a pár évvel ezelőtt átadott Orczy úti létesítménybe, mintegy 300-an pedig az RTK új épületébe. A Rendészettudományi Kar elsőéves hallgatói jelenleg is öthetes alapkiképzésüket töltik a Farkasvölgyi úti campuson. Ők szeptember 24-én költöznek majd át a Ludovika Campusra. Az új Oktatási Épületet elsősorban az ÁKK és az RTK hallgatói használják majd, és itt alakították ki a két kar tanszékeinek, valamint igazgatási egységeinek irodáit is. Így mindkét kar dékáni hivatala is ebben az épületben található meg mostantól.

A Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar hallgatói és oktatói továbbra is a Ludovika Főépületben, míg a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar egyetemi polgárai a Hungária körúti campuson folytatják munkájukat. Az intézmény idén létrejövő ötödik kara, a Víztudományi Kar képzései pedig ezt követően is Baján zajlanak majd.

Szöveg: Szöőr Ádám

Megosztás a Facebook-on

Újra szabadegyetem az NKE-n!

• szabadegyetem

Az Európát érő terrortámadások új formáiról, a fedett nyomozók munkájáról és az úgynevezett hungarikumokról is hallgathatnak előadásokat a többi között a Ludovika Szabadegyetem idei őszi programjában. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos ismeretterjesztő előadás-sorozata nagy sikert aratott az elmúlt években: a nagyközönség számára is nyílt, hetenkénti előadások sok érdeklődött vonzottak, ráadásul az intézmény hallgatói szabadon választható tantárgyként is felvehetik azt a tanrendjükbe.

A programsorozat első, szeptember 5-i előadásán arról lesz szó, hogy a műholdakról és a különböző repülési magasságokból nyert távérzékelési adatokat hogyan lehet minél hatékonyabban felhasználni a vízgazdálkodás tervezési folyamataiban, az előrejelzésekben és a napi feladatok végzésében. Dr. Bíró Tibor, a Víztudományi Kar dékánja előadásában szól majd arról, hogy az árvizek, a belvizek, az aszályjelenségek észlelése, előrejelzése, a vízminőségi kárelhárítás, a tervezési és védekezési feladatok végrehajtása mennyire támaszkodik manapság a korszerű térbeli információnyerési módszerekre.

A Ludovika Szabadegyetem december 5-ig tartó programsorozatában olyan érdekességekről is lehet majd hallani előadást, mint például a nemzetközi terrorizmus hálózatai, a balkáni országokban újra megerősödő radikalizmus, vagy a katasztrófavédelmi műveletek tervezése. Magyarországon 2004 óta integrált légvédelem működik, szövetségi alárendeltségben. Hol a helyük ebben a magyar katonáknak? Az október végi előadásában erre a kérdésre is próbál majd választ adni Gajdos Máté főhadnagy, aki három évig dolgozott a „Sziklában”, a Magyar Honvédség egyik különleges létesítményében. Már a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tulajdonában van a Zrínyi-szablya hiteles másolata, amelynek eredetijét évszázadok óta a bécsi Szépművészeti Múzeum őrzi. A Zrínyi-hagyományok egyik jeles darabjának történetéről Prof. Dr. Padányi József mk. vezérőrnagy tart előadást, november 21-én.

A kedd esténként, 18 órától kezdődő rendezvények előadói között megtalálhatjuk a Nemzeti Közszolgálati Egyetem mind az öt karának oktatóit, akik az adott téma szakértőiként biztosítják az elhangzott információk hitelességét, tudományos megalapozottságát. A Ludovika Szabadegyetem programjai mindenki számára elérhetőek, de az egyes előadásokra külön regisztrálni kell. Az egyetem hallgatói pedig szabadon választható kurzusként is választhatják a programsorozatot.

A Ludovika Szabadegyetem tervezett előadásairól és a jelentkezéssel kapcsolatos részletekről itt kaphatnak információkat:

Megosztás a Facebook-on