Az esemény címe:           2014 őszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia  NKE Rendészettudományi Kar

Az esemény műfaja:         Ünnepi tudományos ülés

Tudományterület:               Hadtudomány, Katonai- műszaki tudomány, Közigazgatás- tudomány

Kezdés:                                2014. november 06. 10.00 óra

Befejezés:                           2014. november 06. 11.00 óra

Program:                             10.00 – 10.05 Rektori köszöntő

10.05 – 10.15 Egyetemi elismerések ünnepélyes átadása

10.15 – 11.00 Habilitált doktori és doktori (PhD) oklevelek átadása

Szervező intézmények:     Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Helyszínek:                         Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Ludovika főépület, Kápolna (1083 Budapest, Ludovika tér 2.)

Régió:                                 Közép-Magyarország

Kapcsolattartó:                  Temesvári Klaudia

temesvari.klaudia@uni-nke.hu

+36 (1) 432 9000 / 29 728

Szinopszis:                   A 2012. január 1-jével megalakult Nemzeti Közszolgálati Egyetem Magyarország egyik legfiatalabb felsőoktatási intézménye, azonban a felsőoktatásban és a tudományos kutatásban jelentős hagyományok folytatója és hordozója. Megalapításával a fenntartók egyik legfontosabb szándéka olyan oktató és kutató bázis létrehozása volt, amely hosszútávon és stabilan biztosítja a hazai közszolgálat tudományos fejlesztését. A kutatás vonatkozásában ez a célkitűzés a közigazgatás-, a had- és a rendészettudomány hazai és nemzetközi műhelyeivel való kapcsolat kialakítását, illetve a folyamatos külső és belső tudástranszfert jelenti. Ennek egyik fontos eseménye a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ünnepi Szenátusi Ülése, amely a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából, minden év novemberében kerül megrendezésre. Az ünnepi ülésen sor kerül az egyetemi elismerések és kitüntetések átadására, a habilitált doktori és a PhD doktori címek átadására.