Az esemény címe:             Az aszimmetrikus hadviselés NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar

Az esemény műfaja:         Konferencia

Tudományterület:              Hadtudomány, Katonai-műszaki tudomány, Interdiszciplináris

Kezdés:                                2014. november 12. 09.00 óra

Befejezés:                            2014. november 12. 16.30 óra

Program:                              09.00 – 09.15 Megnyitó:

Dr. Nagy László ny. ezredes, a Magyar Hadtudományi Társaság elnöke

09.15 – 13.10 Plenáris ülés

Levezető elnök: Dr. Boldizsár Gábor ezredes, a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar dékánja

Bevezető előadás:

Prof. Dr. Patyi András a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora

„Demokratikus legitimáció, választási felhatalmazás és Alkotmány a haderő mögött”

Dr. Isaszegi János ny. vezérőrnagy

„Az aszimmetrikus hadviselés kialakulásának története”

Dr. Kiss Álmos Péter tudományos kutató MH Kiképzési és Doktrínális Központ

„Az aszimmetrikus hadviselés – mit takar a kifejezés?

Vita

Hozzászólások, korreferátumok, kérdések

11.00 – 11.25 S z ü n e t (büfé)

Prof. Dr. Padányi József mk. dandártábornok, stratégiai és intézményfejlesztési rektorhelyettes

„Az aszimmetrikus hadviselés során alkalmazható illetve alkalmazandó eljárások, eszközök és módszerek”

Dr. Somkuti Bálint, a Magyar Tartalékosok Szövetségének elnöke

„A jövő aszimmetrikus hadviselése”

Vita

Hozzászólások, korreferátumok, kérdések

13.10 – 14.00 Ebédszünet

14.00 – 16.00 Szekcióülések

A katonai szekció levezető elnöke: Dr. Resperger István ezredes, intézetvezető egyetemi docens (NKE HHK)

A közigazgatási szekció levezető elnöke: Dr. Bordás Mária egyetemi docens (NKE KTK)

A rendészeti szekció levezető elnöke: Dr. Kovács Gábor r. dandártábornok, a Nemzetei Közszolgálati Egyetem oktatási rektorhelyettese

16.00-16.30 Plenáris ülés

Levezető elnök: Dr. Szenes Zoltán ny. vezérezredes, egyetemi tanár, az MTA Hadtudományi Bizottságának elnöke

Szervező intézmények:     Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Magyar Hadtudományi Társaság

MTA IX. osztály Hadtudományi Bizottság

Helyszínek:                        NKE Hadtudományi- és Honvédtisztképző Kar, Díszterem (1101 Budapest, Hungária krt. 9-11.)

Régió:                                 Közép-Magyarország

Kapcsolattartó:                  Dr. Nagy László

mhtt@uni-nke.hu

Szinopszis:                       A konferencia az aszimmetrikus hadviselés kialakulásával és jövőjével kapcsolatos kérdéseket veszi sorra.