Az elektronikus katalógusban való keresés lépései

• Írd be a keresőkérdésed!
  • Kapsz egy találati listát. A találati listában válaszd ki és kattints a Téged érdeklő címre!
  • Így megkaphatod az adott dokumentum bővebb adatait.

Ha könyvről van szó, akkor az oldal alján található táblázatban nézd meg a dokumentum

• lelőhelyét (több honvédségi könyvtár állományát tartalmazza a katalógus, az Egyetemi Központi Könyvtár azonosítói: ZMNE EKK Üllői úti Kampusz, ZMNE Egyetemi Központi Könyvtár, ZMNE EKK Kat. Szabv. Kvt. és Tankönyvtár)
  • státuszát(hozzáférhető vagy kikölcsönzött)
  • kategóriáját (kölcsönözhető vagy helyben használható).

Ha a könyv lelőhelyeként az Egyetemi Központi Könyvtár valamelyik azonosítója jelenik meg és a státusza „hozzáférhető”, akkor ki kell írni:

• raktári jelzetet,
  • vagy ha van, a Cutter számot (lásd a dokumentum könyvészeti adatai között a lap felső részén, az „Osztályozási jelzetek” mezőben)
    Példa a Cutter számra: 355 M 68
  • jegyzet (J), tankönyv (T) esetén annak raktári jelzetét.

Fontos, hogy az Üllői úti Kampuszos könyvek esetében minden esetben írd a raktári jelzet mellé azt, hogy Üllői út (Ü), mert ezen könyvek többsége nem a szabadpolcon, hanem a raktárban található!

Ha a könyv ki van kölcsönözve, akkor a lap alján található „Tétel előjegyzése” linkre kattintva elő lehet jegyezni. Az előjegyzés csak kikölcsönzött könyvek esetében működik!

A raktári kéréshez a raktári jelzet, a szabadpolcoshoz kereséshez pedig a Cutter-szám vagy a jegyzet és tankönyv raktári jelzetének a kiírása elengedhetetlenül fontos!

• Ha kiírtad a megfelelő raktári jelzetet, akkor fel kell keresni az adott Olvasószolgálatot és vagy ki kell kérni raktárból a könyvet, vagy önállóan meg kell keresni azt a szabadpolcon!

Ha folyóiratcikk a kiválasztott cím, akkor a „Része” mezőben található folyóiratcímet, az évfolyam számát, a kiadási évet és az adott füzet számát kell kiírni. Írd ki azt is, hogy mely oldaltól meddig tart a tanulmány, hogy majd ha kézbe veszed a füzetet, akkor könnyebben megtalált azt.

Keresés indítása az elektronikus katalógusban