Logo
Logo
NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
LUDOVIKA

Biztonságpolitika és a civil szervezetek kapcsolata

Az idei tanév tavaszi szemeszterében harmadik nyílt előadását tartotta meg az Ostrakon Szakkollégium Biztonságpolitika és a civil szervezetek kapcsolata címmel április 20-án. Az esemény vendégei Földi-Kovács Andrea műsorvezető, újságíró, a Védett Társadalom Alapítvány kuratóriumának tagja és Földi László biztonságpolitikai szakértő, a Védett Társadalom Alapítvány elnöke voltak.  

Földi-Kovács Andrea képzőművészeti pályára készült, ám az élet közbeszólt és az újságírás felé terelte. Karrierjét a Hír TV-nél kezdte a 2000-es évek elején, 2006-ban helyszíni tudósítóként tevékenykedett, ami szakmai fejlődésében is nagy szerepet játszott. Dolgozott oknyomozóként és műsorvezetőként is. Jelenleg a Védett Társadalom Alapítvány kuratóriumának a tagja, ahol a frontvonalból küzdenek a számukra fontos ügyekért, kiemelve az életvédelmet, családvédelmet és a keresztény értékek megőrzését. 

Férje, Földi László ezredes, a Belügyminisztérium III/I-es csoportfőnökségének hírszerző tisztje, majd az Információs Hivatal műveleti igazgatója, jelenleg a Védett Társadalom Alapítvány Elnöke. Tevékenységük által védelem alá kívánják venni az életet a fogantatástól a természetes halálig, a hagyományos nemzeti kincseket, kultúrákat és a területi integritást. 

Különösen lényeges a szervezetük működése is, hiszen természetéből adódóan az embernek lehet igénye arra, hogy a megszerzett tudását a nemzet javára fordítsa. Az előadáson elhangzott, hogy ennek eredményeként optimális esetben a civil szervezetek is hozzá tudnak járulni a közjóhoz. A civil szervezetek politikai szempontból sem nélkülözhetők, mivel egy jól szervezett közösségen akár választások sorsa is múlhat.  Közéleti és biztonságpolitikai szempontból e szervezeteknek nagy hatásuk lett, számon követésük és átláthatóságuk csak rendszerezetten lehetséges.  

Az előadók kiemelték, hogy a társadalmakat támadó folyamatos háború mellett jelenleg az élő háború kockázataival is szembe kell néznünk. Megoldásként a nemzetállamok újrapozícionálását emelték ki gazdasági erőforrásaikat fejlesztésével, továbbá lényegesnek vélik, hogy csak taktikai értelemben legyenek kapcsolatban az államok egymással. A világ átalakulásával csak a rövidtávú taktikai együttműködések tudnak jól működni, a többi kontraproduktívvá válik. 

A beszélgetés végén szó esett a jelenlegi ukrán-orosz konfliktusról is. Földi-Kovács Andrea és Földi László hangsúlyozták, hogy a legtöbbet célzott segítségnyújtással teheti hazánk és Európa is. A cél, hogy újra élhető környezet teremtődjön az ott élők számára. Fontos, hogy a diplomácia eszközeivel lépjünk fel és ne gyarapítsuk a világban zajló erőszakos események számát. 

 

Szöveg: Ostrakon Szakkollégium

Fotó: Bakos Bálint 


Címkék: Biztonságpolitika