A Közel-Kelet válsággócairól tartott előadást Csicsmann László, a Budapesti Corvinus Egyetem Corvinus Center for Contemporary Asia Studies vezetője a Ludovika Szabadegyetem rendezvényén október 29-én. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) ismeretterjesztő sorozatának vendége a térség helyzetével kapcsolatos regionális és globális hatásokra hívta fel a hallgatóség figyelmét.
Az NKE Ludovika Szabadegyetemének eseményén N. Rózsa Erzsébet, az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar Nemzetközi Kapcsolatok és Diplomácia Tanszék egyetemi tanárának köszöntője után Csicsmann László felidézte, hogy 1993 óta többször járt a Közel-Keleten és kétszer is kutatott hosszabb ideig Jordániában. Az előadó úgy fogalmazott: nem lehet tudni, hogy a számtalan válsággóc miatt fegyverkeznek folyamatosan a térség államai, vagy az állandó fegyverkezés miatt alakultak ki a válsággócok. Az egyetemi docens beszélt egyebek mellett az Ábrahám-megállapodásokról, a „nem állami szereplők” befolyásának növekedéséről és az Egyesült Államok szerepének csökkenéséről is.
„A gázai kérdés kettészakította a világot” – jelentette ki Csicsmann László, aki szerint a gázai konfliktuson senki sem nyer a térségben, mert senki sem tudja javítani a pozícióját.
További részletek a ludovika.hu cikkében olvashatók.
A teljes előadás IDE kattintva megtekinthető.
Szöveg: Szabó Réka Zsuzsanna
Videó: Kristóf-Szabó Lilla