Tanulmányi Célú Felhívás

2024. ŐSZ ERASMUS+ PÁLYÁZAT

EURÓPÁN BELÜL ELNYERHETŐ HALLGATÓI TANULMÁNYI MOBILITÁSRA

Pályázati időszak: 2024. szeptember 09. napján 08:00 órától – 2024. szeptember 23. napján 23:59 óráig.

Pályázható időszak: 2024/2025. II. félév

Pályázható maximális időtartam[1]: 5 hónap

Pályázhat:

- a magyar állampolgárságú, illetve Magyarországon letelepedési vagy tartózkodási engedéllyel rendelkező vagy menekültstátuszú természetes személy, aki

- a pályázat benyújtásának időpontjában az Egyetem nappali vagy levelező tagozatán aktív hallgatói jogviszonyban áll; aki

- legalább 3-as (közepes) tanulmányi átlaggal rendelkezik;

alap- vagy osztatlan képzésben résztvevő hallgató esetén a pályázat benyújtásakor legalább egy lezárt félévvel rendelkezik, a mobilitás megkezdésekor – egyéni tanterve szerint – legalább két lezárt aktív félévvel rendelkezik;

mester- vagy doktori képzésben résztvevő hallgató a mobilitás megkezdésekor – egyéni tanterve szerint – legalább egy lezárt aktív félévvel rendelkezik

- a pályázatban megjelölt intézmény által felajánlott kurzusok oktatási nyelvéből legalább B2 szintű komplex típusú államilag elismert nyelvvizsgával rendelkezik.

Pályázás menete:

- A hallgatói mobilitási programokra való pályázás kizárólag elektronikus formában az Erasmus+ Pályázati Portálon keresztül történik;

- A pályázható partnerintézmények listája IDE kattintva érhető el.

- A pályázati anyag leadására legkésőbb 2024. szeptember 23. napján 23:59-ig van lehetőség.

- Kérjük a pályázatok benyújtási határidejének szigorú betartását. A határidő lejártával a Pályázati Portál lezár, így pályázat benyújtására nem lesz lehetőség.

Pályázathoz csatolandó dokumentumok:

- Tanulmányi átlag igazolás az I. évfolyamon az első, a többi évfolyamon az utolsó két lezárt félévről[2];

- nyelvvizsga bizonyítvány(ok) másolata(i);

- Europass önéletrajz magyar nyelven, valamint a választott intézmény oktatási nyelvén;

- magyar nyelvű motivációs levelet (min. 3000 karakter);

- Egyéb fontosnak ítélt tevékenységet igazoló melléklet(ek)[3];

- Hallgatói jogviszony igazolás a HHK hallgatóinak

Elbírálás menete:

- Amennyiben a pályázó a pályázatot hiányosan, az elektronikus űrlapot nem megfelelően kitöltve nyújtja be, hiánypótlásra az erre vonatkozó felhívástól számított 5 munkanapon belül van lehetősége.

- A pályázat benyújtását követően a formai követelményeknek megfelelő pályázatokat a kari Bíráló Bizottságok értékelik a 32/2021. számú Rektori utasításban meghatározott szempontrendszer alapján.

- A pályázatok értékelésének részét képezi a hallgatók szóbeli meghallgatása, illetve szóbeli és írásbeli idegennyelvi készségeik felmérése.[4]

Eredményhirdetés

-  A pályázók pályázatuk elbírálásáról elektronikus úton kapnak értesítést a Pályázati Portálon keresztül.

-  Az eredmény kihirdetésére várhatóan a pályázati időszak lezárásától számított 5 héten belül kerül sor.

Kiegészítő támogatás

Esélyegyenlőségi kiegészítő pénzügyi támogatás: Az Erasmus+ pályázattal egyidőben nyújtható be az Erasmus+ Pályázati Portálon keresztül. Jogosultsággal és a pályázással kapcsolatos bővebb információ az Egyetem weboldalán tekinthető meg.

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő pénzügyi támogatása. Jogosultsággal és a pályázással kapcsolatos bővebb információ az Egyetem weboldalán tekinthető meg.

Zöld utazási támogatás. Egyszeri 50 EUR támogatásban részesülnek azon résztvevők, akik zöld utazási formát (busz, vonat, hajó, telekocsi) választanak a mobilitás megvalósítása során.

Az Erasmus+ Programmal kapcsolatos bővebb információért látogassák meg az egyetem központi honlapját

vagy érdeklődjenek a kari koordinátoroknál és a Nemzetközi Iroda munkatársainál az international.exchange@uni-nke.hu címen.

A pályázathoz kapcsolódó adatvédelmi tájékoztató ide kattintva érhető el.

Budapest, 2024.09.03

Dr. Deli Gergely

rektor

[1] Elnyert Erasmus+ mobilitás hosszabbítása a mobilitás zárását megelőző 30 napon belül kérvényezhető, azonban kizárólag a rendelkezésre álló költségvetési keret függvényében támogatható.

[2] Neptun rendszerből kimenthető vagy a Tanulmányi Osztálytól bekérhető; mester- vagy doktori képzésben résztvevő hallgató esetén diplomamelléklet is csatolható.

[3] OTDK helyezést vagy részvételt, TDK tagságot, demonstrátori tevékenységet, szakkollégiumi tevékenységet, ESN mentori tevékenységet, Stipendium Hungaricum mentori tevékenység, EHÖK, HÖK tagságot, tisztséget, egyéb közéleti tevékenységet, nemzetközi vagy országos sportversenyen elért helyezést, részvételt, iskolai sportéletben való aktív részvételt igazoló dokumentumot.

[4]ÁNTK hallgatók esetében, amennyiben a pályázó a választott mobilitási nyelvből, valamint a választott partneregyetemek által elvárt nyelvtudás szintjének megfelelően rendelkezik (B2 vagy C1) nyelvvizsgával, nem szükséges részt vennie a nyelvi felmérésen.